Přeskočit: novinky stránek

Novinky stránek

Obrázek: Ondřej Merta
mBoti jedou
autor Ondřej Merta - Sobota, 8. prosinec 2018, 17.33
 

 

Do flotily jsme zařadili dva nové mBoty pod bojovými jmény Artů a Roby. Co nejdříve musíme uspořádat robofotbal růžoví vs. modří.

 
Obrázek: Ondřej Merta
Dokázali by jste navrhnout lepší konstrukci?
autor Ondřej Merta - Pátek, 25. květen 2018, 14.55
 

Kdosi nejmenovaný, jehož jméno se nesmí vyslovit (GDPR), ale jehož všichni dobře známe, donesl robota vlastní konstrukce. Robůtek byl umístěn do krabičky od kapsníčků. Zdánlivě blbost - ale?

Dokázali bychom vytvořit vlastní konstrukci průzkumného rovera z papíru? Nebo vytisknout? Nebyla by to pro nás výzva?

 
Obrázek: Ondřej Merta
Nové akvizice
autor Ondřej Merta - Sobota, 21. duben 2018, 10.46
 

Naši dva mBoti dostali nová rozšíření, která by jim měla dodat nové zajímavé možnosti. Pro Wallyho i Eve máme čelní masky, které už naši nejmladší robotici vyzkoušeli. mBoti díky nim umí dělat ksichtíky a reagovat na okolí. Bohužel buď můžou mít masku, nebo ultrazvukové čidlo, což je nepraktické, ale snad to nějak vymyslíme.

Dokoupen byl dále modulární set Ranger II, který nám umožňuje mBota přestavět na jiné varianty, zejména nám šlo o variantu kočka, kterou hodláme využít pro úkoly spojené s bludištěm. Dalšími dvěma doplňky jsou tft displej a širší line-folower (sledovač čáry) se kterými máme také velké plány.

mbot-maska mbot-kočka mbot-lf-široký mbot-tft-displej
 
Obrázek: Ondřej Merta
Nová sekce
autor Ondřej Merta - Sobota, 21. duben 2018, 10.46
 

Na stránkách je nová sekce. Naleznete jí na cestě "Kurzy > Kutil > mBot". Postupně zde vysvětluji základy práce s mBoty a přidávám lekci za lekcí s užitečnými odkazy, prográmky na stáhnutí a úkoly, které můžete plnit.

Kurz je otevřený a každý se na něj může dostat i jako host. Rád bych, aby se mBoti rozšířili i třeba do základních škol.

V současné době si můžete vyzkoušet již 11 lekcí. Plánuji ještě bludiště, robosumo a ovládání prostřednictvím bluetooth. Uvažuji také, že přidám tvorbu vlastních proměnných a vlastních bloků a pak se uvidí, třeba mě ještě něco napadne.

mbot in action

 
Obrázek: Ondřej Merta
Nový Roboprojekt
autor Ondřej Merta - Úterý, 31. říjen 2017, 21.35
 

Kurs Roboprojektů doznal změny - nově budou v této sekci zařazované mistrovské projekty. Nyní zařazen projekt Tower Bridge pracovního týmu Kundert-Sas, projekt signalizačních IR věží Ondry Čecha a projekt portálového jeřábu Roberta Kallisty.

 

Přeskočit: kurzy

Kurzy


Stránky určené pro mimoškolní výchovu v SVČ Chomutov.

Stránky jsou určeny pro děti ze zájmových útvarů.

Správcem je Ondřej Merta (Ondrej.Merta@seznam.cz).

Přeskočit: Připojení uživatelé

Připojení uživatelé

(posledních 5 minut)
Žádný
Přeskočit: Kalendář

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28